Konferencja została zorganizowana we współpracy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Gliwicach, Specjalistycznego Centrum Terapii Jąkania w Wodzisławiu Sląskim oraz Wyższej Szkoły Ekonomii, Turystyki i Nauk Społecznych w Kielcach. Odbyła się ona w Auli Jana Pawła II. Otwarcia dokonali: dr M. Chęciek – vice przewodniczący PTL, mgr G. Barczyk – dyrektor PPP oraz mgr D. Szmalec – przedstawicielka WSETiNS.
Pierwszy wykład przedstawiła mgr I. Wiltosz-Mozych: Oswajanie króla burzy-poszukiwanie nowego spojrzenia na zagadnienie stresu.
Sposoby artykulacji w języku angielskim osób cierpiących na dyslalię przybliżył słuchaczom T. Wiech.
Tematem prezentacji Dr M. Chęćka było Jąkanie jako problem terapeutyczny nie tylko dla jąkających się osób.
Dr K. Węsierska przedstawiła temat: Strategie interwencji logopedycznej w jąkaniu wczesnodziecięcym.
Zespół współpracowników Specjalistycznego Centrum Terapii Jąkania przeprowadził miniwarsztaty: Efektywność Intensywnego Programu Terapeutycznego (tzw. turnusu).
Społeczny aspekt jąkania omówiły: mgr E. Bijak oraz mgr D. Kamińska.
Konferencję zakończyły prezentacje byłych jąkających się osób, których wystąpienia były świadectwem, że terapia jąkających może być efektywna i skuteczna.
Ogólnopolskie spotkanie logopedów, jak zawsze odbyło się w miłej, serdecznej atmosferze – było nie tylko okazją do poszerzenia wiedzy ale także uświadomienia sobie, że wysiłek wkładany w profesjonalną pomoc drugiemu człowiekowi ma głęboki sens.


























(32) 231 05 69
ul. Gierymskiego 1, Gliwice